E-mail & telefonnumre

Odder Kommune

Tlf. 87 80 33 33

E-mail: odder.kommune@odder.dk 

Fortrolig mail: signatur@odder.dk

Rådhusets adresse:
Odder Rådhus Rådhusgade 3
8300 Odder
CVR nr. 32 26 43 28

Åbningstider
Mandag - onsdag 10.00-14.00
Torsdag 10.00-17.00
Fredag 10.00-14.00

Du har mulighed for at bestille tid til en ekspedition i Borgerservice

Telefonen er åben på alle fem hverdage i følgende tidsrum
Mandag - onsdag 8.00-15.00
Torsdag 8.00-17.00
Fredag 8.00 -14.00

Borgerservice

Arbejdsopgaver

  • Skat: forskudsopgørelser og årsopgørelser 
  • Folkeregister: flytning, sygesikring og legitimationskort til unge 
  • Pas og kørekort 
  • Vielser 
  • Beboerindskudslån og lån til ejendomsskat 
  • Personlig tillæg, helbredstillæg, varmetillæg og befordring til læge 
  • Kontant-/uddannelseshjælp, enkeltydelse samt integrations-, revaliderings-, ledigheds- og ressourceforløbsydelse
  • Pladsanvisning, økonomisk friplads til daginstitution
  • Opkrævning af kommunale krav, afdragsordninger 
  • Kontrol af misbrug af sociale ydelser
  • NemID
  • Reception og postbehandling
  • Henvendelser vedrørende særlig social støtte til voksne, fx tilbud til handicappede, kontaktpersoner, ledsager, alkoholbehandling og misbrugsbehandling.

Telefonisk kontakt kan ske på nr. 87 80 33 33

Tidsbestilling i Borgerservice kan foretages her.

E-mail og telefonnumre:

Afdelingens e-mailadresse

borgerservice@odder.dk 

Telefon til Borgerservice

 8780 3333

Britta Kempel Afdelingsleder
Tlf.: 87 80 34 34
E-mail: britta.kempel@odder.dk
Nina Løve Controller
E-mail: nina.loeve@odder.dk 
Lars Nors Digitaliseringskoordinator
E-mail: lars.nors@odder.dk
Pia Hartmann Andersen E-mail: pia.hartmann@odder.dk
Mette Bruun E-mail: mette.bruun@odder.dk
Christina Cavazzi  E-mail: christina.cavazzi@odder.dk
Katerina Cibulkova E-mail: katerina.cibulkova@odder.dk
Jonna Foght E-mail: jonna.foght@odder.dk
Inger Lise Hesselbjerg E-mail: inger_lise.hesselbjerg@odder.dk
Torben Højris E-mail: torben.hojris@odder.dk
Mette Louise Ingvardsen E-mail: mette.ingvardsen@odder.dk
Pia Møller Jensen E-mail: pia.jensen@odder.dk
Gitte Kirkegaard E-mail: gitte.kirkegaard@odder.dk
Inge Lise Mortensen E-mail: inge_lise.mortensen@odder.dk
Vibeke Mullin E-mail: vibeke.mullin@odder.dk
Inger Møller E-mail: inger.moeller@odder.dk
Susanne Obert E-mail: susanne.obert@odder.dk
Margit Pedersen E-mail: margit.pedersen@odder.dk
Lene Petersen  E-mail: lene.petersen@odder.dk
Malene Rauff E-mail: malene.rauff@odder.dk
Irene Skovhus E-mail: irene.skovhus@odder.dk
Hanne Riis Svit E-mail: hanne.svit@odder.dk
Mette Greve Sørensen  E-mail: mette.sorensen@odder.dk
Jane Kær Trop E-mail: jane_kaer.tropp@odder.dk
Majbritt Weihrauch E-mail: majbritt.weihrauch@odder.dk
Reception Tlf.: 87 80 33 33
 E-mail: borgerservice@odder.dk 

 

Børn & Unge

Børne- og Familiecentret
Tlf.: 87 80 32 80
E-mail: bfc@odder.dk

Musikskolen E-mail
Tlf.: 87 80 35 99
E-mail: musikskolen@odder.dk

Odder Ungdomsskole
Tlf.: 87 80 35 45
E-mail: ungdomsskolen@odder.dk 

Sundhedsplejen
Tlf. 87 80 35 12
E-mail: marianne.sloth@odder.dk

Tandplejen
Tlf.: 87 80 35 70
E-mail: tandplejen@odder.dk

Børnepasning

Bifrost
Tlf.: 87 80 39 10
E-mail: bifrost@odder.dk

Børnehuset Vennelund
Tlf.: 87 80 38 90
E-mail: bornehaven.vennelund@odder.dk

Dagplejen
Tlf.: 87 80 35 02 
E-mail: dagplejen@odder.dk

Egholmaard
Tlf.: 87 80 35 90
E-mail: egholmgaard@odder.dk

Gylling Skole & Børnehus  
Tlf.: 87 80 39 66
E-mail: bornehusetGylling@odder.dk

Hundslund Skole og Børnehus
Tlf.: 87 80 39 45
E-mail: hundslundbornehave@odder.dk

Hou Børnehave
Tlf.: 87 80 39 55
E-mail: houBornehave@odder.dk

Krible Krable Huset /Skovbørnehaven
Krible Krable Huset tlf.: 87 80 39 30
Skovbørnehaven tilf.: 51 38 61 00
E-mail: kriblekrablehuset@odder.dk

Saxild Skole & Børnehus
Tlf.: 87 80 39 40
E-mail: saxild-nolevskole@odder.dk

Udviklingskoordinator for skoler og dagtilbud
Lise Gammelby
Tlf.: 8780 4041
E-mail: 
lise.gammelby@odder.dk

Odder Byråd

Se byråd

Direktion

Kommunaldirektør
Henning Haahr
Tlf.: 87803301/40191136
E-mail: henning.haahr@odder.dk

Direktør for Social, Sundhed og
Beskæftigelse
Jette Lorenzen
Tlf.: 87803306/53378450
E-mail: jette.lorenzen@odder.dk

Direktør for Børn, Unge og Kultur
Karsten Poulsen
Tlf.: 87803401/24865500
E-mail: karsten.poulsen@odder.dk

Handicap

Fabos 
Tlf.: 87 80 06 22
E-mail: fabos@odder.dk

Vejledning og Mestring
Tlf.: 87 80 39 90
E-mail: vm@odder.dk 

Åhusene 
Tlf.: 87 80 36 40
E-mail: birthe.egholm@odder.dk

It & Indkøb

Afdelingens e-mail

itafd@odder.dk

Jan Møller

It- og indkøbschef
Tlf.: 87 80 33 35
E-mail: jan.moller@odder.dk

Henrik Ernstsen 

IT-medarbejder
Tlf.: 87 80 33 39
E-mail: henrik.ernstsen@odder.dk

Poul Johansen

EDB- koordinator
Tlf.: 87 80 33 37
E-mail: poul.johansen@odder.dk

Niels Baj Lund

Systemadministrator Skole-IT
Tlf.: 87 80 40 42
E-mail: niels.lund@odder.dk


Cecilie Robert

IT og indkøb
Tlf. 87 80 33 32
E-mail: cecilie.robert@odder.dk

Rene Boe Sørensen

IT-medarbejder
Tlf.: 87 80 33 50
E-mail: rene.boe@odder.dk

Jobcenter Odder

Arbejdsopgaver
Den arbejdsmarkedsrettede indsats for ledige, uanset om de er forsikrede eller ikke-forsikrede. Endvidere af indsatsen i fht. sygemeldte og personer med nedsat arbejdsevne. Sygedagpenge og virksomhedsrettede indsats, hvor opgaven er at rekruttere til og formidle job til både forsikrede og ikke-forsikrede. Afklaring i forhold til førtidspension.

Kontakt

Afdelingens e-mail jobcenter@odder.dk
Afdelingens telefon Tlf. 87 80 33 33
Ole Stounbjerg,
jobcenterchef

Tlf.: 87 80 34 33
E-mail: ole.stounbjerg@odder.dk
 
Susanne Lund Jensen,
souschef
E-mail: susanne.jensen@odder.dk
 
Nader Alimardani E-mail: nader.alimardani@odder.dk
Omid Balahang E-mail: omid.balahang@odder.dk
Elsebeth Damtoft Bertelsen E-mail: elsebeth.bertelsen@odder.dk
Kristine Bruun E-mail: kristine.bruun@odder.dk
Henrik Berthelsen E-mail: henrik.berthelsen@odder.dk
Bjarne Brændbyge E-mail: bjarne.braendbyge@odder.dk
Jørgen Christensen E-mail: jorgen.christensen@odder.dk
Sarah Clausen E-mail: sarah.clausen@odder.dk
Christina Clemmensen E-mail: christina.clemmensen@odder.dk
Laila Dueholm E-mail: laila.dueholm@odder.dk
Karina Erichsen E-mail: karina.erichsen@odder.dk
Lisbet Bylov Faldgren E-mail: lisbet.faldgren@odder.dk
Katja Hansen E-mail: katja.hansen@odder.dk
Tonny Hørmann E-mail: tonny.hormann@odder.dk
Peter Høst  E-mail: peter.hoest@odder.dk
Gowana Ibrahim E-mail: gowana.Ibrahim@odder.dk
Marianne Jensen E-mail: marianne.jensen@odder.dk
Tina Weigelt Jensen E-mail: tina.jensen@odder.dk
Louise Brøbecher Jørgensen E-mail: louise.jorgensen@odder.dk
Charlotte Karlsen E-mail: charlotte.karlsen@odder.dk
Carsten Kjærgaard E-mail: karsten.kjaegaard@odder.dk
Lisbeth Kramme E-mail: lisbeth.kramme@odder.dk
Gitte Kristensen E-mail: gitte.kristensen@odder.dk
Zami Krogh E-mail: zami.krogh@odder.dk
Stina Kruuse E-mail: stina.kruuse@odder.dk
Malene Langberg (orlov) E-mail: malene.langberg@odder.dk
Marianne Larsen E-mail: marianne.larsen@odder.dk
Lene Laugesen E-mail: lene.Laugesen@odder.dk
Heidi Lykke E-mail: heidi.lykke@odder.dk 
Hanne Madsen E-mail: hanne.madsen@odder.dk
Tina Morris E-mail: tina.morris@odder.dk
Fika Nielsen E-mail: fika.nielsen@odder.dk
Line Nielsen E-mail: Line Nielsen@odder.dk
Merete Dollerup Nielsen E-mail: merete.nielsen@odder.dk
Natasha Nissen E-mail: natasha.nissen@odder.dk
Bente Nørgaard E-mail: bente.norgaard@odder.dk
Helle Normand Olsen E-mail: helle.olsen@odder.dk
Tina Plejdrup E-mail: tina.Plejdrup@odder.dk
Stefan Plohmann E-mail: stefan.plohmann@odder.dk
Karen Qvist E-mail: karen.qvist@odder.dk
Anja Saugberg E-mail: anja.saugberg@odder.dk
Bodil J. Kaalund Rasmussen E-mail: bodil.rasmussen@odder.dk
Pia Orlowitz Rasmussen E-mail: pia.rasmussen@odder.dk
Thea Rindom  E-mail: thea.rindom@odder.dk
Line Maria Olsen Ronøe E-mail: line.olsen@odder.dk
Iuliana Samsing E-mail: iuliana.samsing@odder.dk
Charlotte Krøyer Schmidt E-mail: charlotte.schmidt@odder.dk
Helle Stokholm E-mail: helle.stokholm@odder.dk
Sophie Søvang E-mail: sophie.soevang@odder.dk
Dorte Vestergaard E-mail: dorte.vestergaard@odder.dk
Lise Vestergaard E-mail: lise.vestergaard@odder.dk
Bilge Üsüdür E-mail: bilge@odder.dk

Ledelse & Udvikling

Arbejdsopgaver:
Sekretariatsbetjening af byråd, udvalg og direktion - analyse, organisationsudvikling, planlægning, politikker, strategier, kommunikation, information, hjemmeside, intranet og HR.
Fælles funktioner, sekretariat for Hovedudvalget og Rådhusets Medudvalg..

Ansatte

Afdelingens e-mail

byraadsservice@odder.dk

Morten Møller

Sekretariatschef
Tlf.: 87 80 33 73
E-mail: morten.moller@odder.dk

Grethe Kaaberbøl Agger

HR-konsulent
Tlf.: 87 80 33 05
E-mail: grethe.agger@odder.dk

Casper Overgaard Andersen

Udviklingskonsulent
Tlf.: 87 80 33 40
E-mail: casper.andersen@odder.dk

Heidi Grynderup Andersen

Udviklingskonsulent 
Tlf.: 87 80 33 92
E-mail: heidi.andersen@odder.dk 

Betina Krogh Bille

IT-proceskonsulent
Tlf.: 87 80 40 40
E-mail: betina.bille@odder.dk

Rasmus Blicher

 

Kommunikationschef
Tlf.: 87 80 33 95
E-mail: Rasmus.blicher@odder.dk

Lise Gammelby

Udviklingskoordinator for skoler og dagtilbud
Tlf.: 87 80 33 33
E-mail: lise.gammelby@odder.dk

Klaus Grabbert

 

Sundhedskoordinator
Tlf.: 51 38 61 62
E-mail: klaus.grabbert@odder.dk

Martin Hauge

Udviklingskonsulent
Tlf. 30 84 34 18
E-mail: martin.hauge@odder.dk

Nanette Jakobsen 

HR-konsulent
Tlf.: 87 80 33 13
E-mail: nanette.jakobsen@odder.dk

 

Malene Nørgård Jensen

HR-konsulent
Tlf.: 51 38 61 59
E-mail: malene.noergaard.jensen@odder.dk 

 

Frederik Rønde Frederiksen

Digitaliseringskonsulent
Tlf.: 21 64 66 92
E-mail: malene.noergaard.jensen@odder.dk 

Hanne Paarup Olsen

Juridisk konsulent
Tlf.: 30 84 34 67
E-mail: hanne.olsen@odder.dk  

Tina Sloth Poulsen

Udviklingskonsulent
Tlf.: 30 84 34 09
E-mail: tina.poulsen@odder.dk 

Claus Buur Rasmussen

Webmaster
Tlf.: 87 80 33 09
E-mail: claus.buur@odder.dk

Inger Rasmussen

Sekretariatsfunktion
Tlf.: 87 80 33 02
E-mail: inger.rasmussen@odder.dk

Ulla Salling

Arbejdsmiljø og HR
Tlf.: 87 80 40 10
E-mail: ulla.salling@odder.dk

Malene Lykke Scharling

Udviklingskonsulent
Tlf.: 30 84 34 02
E-mail: malene.lykke@odder.dk

 

Løn & Økonomi

Afdelingens e-mail

okonomi1@odder.dk

Jørgen Bruun

Økonomichef
Tlf.: 87 80 33 46
E-mail: jorgen.bruun@odder.dk

Birgitte de Place

Stedfortræder
Tlf.: 87 80 33 44
E-mail: birgitte.de.place@odder.dk

Gitte Andersen

Økonomikonsulent
Tlf.: 87 80 33 58
E-mail: gitte.andersen@odder.dk

Jane Elmose

Bogholderikonsulent
Tlf.: 87 80 33 48
E-mail: jane.elmose@odder.dk

Hanne Eskerod

Lønkonsulent
Tlf.: 87 80 37 45
E-mail: hanne.eskerod@odder.dk

Elin Henriksen

Økonomikonsulent
Tlf.: 87 80 33 45
E-mail: elin.henriksen@odder.dk

Anette Maach

Økonomikonsulent
Tlf.: 87 80 33 16
E-mail: anette.maach@odder.dk

Malene Grau Müller

Lønkonsulent
Tlf.: 87 80 37 46
E-mail: malene.mueller@odder.dk

Gitte Brandt Nysom

 

Lønkonsulent
Tlf.: 87 80 37 47
E-mail: gitte.nysom@odder.dk

Lene Olesen

Regnskabskonsulent
Tlf.: 87 80 33 19
E-mail: lene.olesen@odder.dk

Mads Stigaard

Økonomikonsulent
Tlf.: 87 80 33 42
E-mail: mads.stigaard@odder.dk

Mette Morbjerg Ørum

Økonomimedarbejder
E-mail: mette.morbjerg@odder.dk 

Presse / Kommunikationsteam

Kommunikationschef Rasmus Blicher
Ledelse & Udvikling
Kommunikationsteamet
Tlf. 5138 6161
E-mail: rasmus.blicher@odder.dk

Webmaster Claus Buur
Ledelse & Udvikling
Kommunikationsteamet
Tlf. 8780 3309
E-mail: claus.buur@odder.dk

Pressebilleder 
Billeder af byråd, udvalg, direktion m.m. i høj opløsning til brug i forbindelse med presseomtale af Odder Kommune kan downloades frit til redaktionelt brug ved at klikke her.

Pressemeddelelser
Besøg vores nyhedsrum, hvor du kan finde vores pressemeddelelser. Her kan du også tilmelde dig og få vores pressemeddelelser på mail.  

Aktindsigt
Hvis du vil søge aktindsigt i en sag, kan du læse mere her

Logo og byvåben
Odder Kommunes Det er da ret OK-logo må kun bruges af kommunens institutioner og afdelinger, men alle er velkomne til at bruge logoet: "Vi synes også, at Odder Kommune er ret OK". Læs vores designguide.

Odder Kommunes byvåben må kun bruges efter aftale med kommunikationsteamet. Læs om retningslinjerne.

 

Skoler

Gylling Skole & Børnehus
E-mail: gyllingskole@odder.dk
Tlf.: 87 80 38 10

Hou Skole
Tlf.: 87 80 37 90
E-mail: houskole@odder.dk

Hundslund Skole & Børnehus
Tlf. 87 80 38 35
E-mail: hundslundskole@odder.dk

Parkvejens skole
Tlf.: 87 80 36 66
E-mail: parkvejensskole@odder.dk

Saksild Skole & Børnehus
Tlf.: 87 80 38 51
E-mail: saxildskole@odder.dk

Skovbakkeskolen
Tlf.: 87 80 36 00
E-mail: skovbakkeskolen@odder.dk

Tunø Skole
Tlf.: 87 80 37 85
E-mail: houskole@odder.dk

Udviklingskoordinator for skoler og dagtilbud
Lise Gammelby
Tlf.: 8780 4041
E-mail: 
lise.gammelby@odder.dk

Vestermarkskolen
Tlf.: 87 80 34 84
E-mail: vestermarksskolen@odder.dk

Sundhed & Omsorg

Borgerforløb
Tlf. 87 80 37 00
E-mail: sundhedogomsorg@odder.dk
Fortrolig mail: signatur@odder.dk 

Sundhed & Omsorg 
Tlf.: 87 80 32 43
E-mail: sundhedogomsorg@odder.dk 

Daghjemmet i Odder Kommune 
Tlf.:  87 80 35 23
E-mail: sundhedogomsorg@odder.dk

Odder Kommunes Korttidsafsnit  
Tlf.: 87 80 32 77
E-mail: sundhedogomsorg@odder.dk

Odder Kommunes Træningscenter 
Tlf.: 87 80 37 40
E-mail: sundhedogomsorg@odder.dk

Plejeboliger på Bronzealdervej 
Tlf.: 87 80 32 43
E-mail: bente.markfoged.jensen@odder.dk

Stenslund 
Tlf.: 87 80 32 43
E-mail: anni.andersen@odder.dk

Aktivitetshuset 
Tlf.: 87 80 32 43
E-mail: sundhedogomsorg@odder.dk

Teknik & Miljø

Fælles e-mail

 teknikogmiljoe@odder.dk

 

Ledelse 

Casper Grønborg Teknisk chef
Tlf.: 30 84 34 50
E-mail: casper.gronborg@odder.dk 
Bent H. Mortensen Souschef
Tlf.: 30 84 34 81
E-mail: bent.mortensen@odder.dk

 

Byggeri
Byggesagsbehandling, landzoneadministration.

Tlf. 
Fælles e-mail
EAN

Tlf.: 29 22 27 28. Telefontid kl. 10-14 og fredag 10-12
byggeri@odder.dk 
5798006128617

Byggesagsbehandlerne kan træffes efter aftale:
Mandag - torsdag kl. 10 - 14
Fredag kl. 10 - 12

Det er kun i tilfælde af spørgsmål vedrørende en specifik byggesag, hvor du ved hvem, der er sagsbehandler, at du skal bruge den enkelte sagsbehandlers mailadresse.
Ved alle andre henvendelser til Team Byggeri, skal du benytte teamets fælles e-mailadresse


Bo Nielsen 

Teamkoordinator og byggesagsbehandler
E-mail: bo.nielsen@odder.dk


Anders Blok

Byggesagsbehandler og landzoneadministration
E-mail: anders.blok@odder.dk


Anders Grønkjær-Petersen

Byggesagsbehandler
E-mail: anders.groenkjaer@odder.dk


Lars Harritsø

Byggesagsbehandler
E-mail: lars.harrtisoe@odder.dk


Anders Iversen

Byggesagsbehandler
E-mail: anders.iversen@odder.dk


Emilia Dalsager

Administrativ medarbejder for Byggeri
Tlf.: 29 64 15 41 
E-mail: emilia.dalsager@odder.dk

 

Ejendomsinfo
Bygnings- og Boligregistret (BBR), ejendomsskat, jordvarmesager, hegnssyn, digitale kort og luftfoto. 

Fælles e-mail

ejendomsskat@odder.dk

EAN

5790000408634

Brian Hedevang Kort og GIS
Tlf.: 24 88 48 83
E-mail: brian.hedevang@odder.dk

Bente Visby Høeg Ejendomsskat og ESR og hegnsyn
Tlf.: 87 80 34 74
E-mail: bente.hoeg@odder.dk

Lenette Hededal Jensen BBR, adresser, jordvarme
Tlf.: 87 80 34 76
E-mail: lenette.jensen@odder.dk

 

Miljø
Natur- og miljøbeskyttelse. 

Tlf.
Fælles e-mail

30 84 34 84
miljoe@odder.dk

EAN 5798006128495
Lene Andersen Teamkoordinator, klimakoordinator, landbrug og kystbeskyttelse
Tlf.: 30 84 34 98
E-mail: lene.andersen@odder.dk
Dorthe Groth

Affald, virksomheder, støj, luftemission, olietanke på virksomheder
Tlf.: 24 88 48 80
E-mail: dorthe.groth@odder.dk

Merete Johannsen

Natur
Tlf.: 20 90 53 41
E-mail: merete.johannsen@odder.dk

Birgit Damgård Kristensen Vandforsyning, drikkevand, grundvand, lossepladser, jordforurening, jordflytning, olietanke, råstoffer.
Tlf.: 87 80 34 82
E-mail: birgit.kristensen@odder.dk
Morten Rud Havbiolog, Klima, kystbeskyttelse, badebroer,  blå flag, badevand.
Tlf: 24 88 48 82
E-mail: morten.rud@odder.dk
Lisette Søgaard Natur, vandløb, minivådområder
Tlf.: 29 22 27 64
E-mail: lisette.soegaard@odder.dk 
Steen Terkildsen Spildevand, vandløb, rotter
Tlf.: 87 80 40 57
E-mail: steen.terkildsen@odder.dk

 

Plan
Kommune-, lokal- og varmeplanlægning, helårsbeboelse i sommerhuse. 

Fælles e-mail

plan@odder.dk

EAN 5790000408634
Jette Lehrmann Harlund Teamkoordinator, kommune-, lokal- og varmeplanlægning
Tlf.: 87 80 34 62
E-mail: jette.harlund@odder.dk

Louise Holmegaard Madsen Kommune- og lokalplanlægning, digitale planer
Tlf.: 87 80 34 59
E-mail: louise.holmegaard@odder.dk
Leni Petersen  Kommune- og lokalplanlægning
Tlf.: 87 80 33 60
E-mail: leni.petersen@odder.dk

Heida Sara Thorgeirsdottir
Helårsbeboelse i sommerhus, kommune- og lokalplanlægning
Tlf.: 87 80 34 58
E-mail: heida.sara@odder.dk

 

Vej og Anlæg
Byggemodning, nyudstykninger, vejmyndighed, trafiksikkerhed, trafikplanlægning og kollektiv trafik. 

EAN 5790000408634
Mikkel Møller Jørgensen Byggemodning og trafik
E-mail: mikkel.moller@odder.dk 
Esben Kindt

Byggemodning og nyudstykninger 
E-mail: esben.kindt@odder.dk

Gitte Rasmussen Vejmyndighed, trafiksikkerhed, trafikplanlægning og kollektiv trafik
E-mail: gitte.rasmussen@odder.dk

 

Tekniske institutioner

Højmarken
Tlf. 87 80 36 48
E-mail: hojmarken@odder.dk

Tunøfærgen
Tlf.: 87 80 39 80 / 30 86 36 27
E-mail: bjarne.mollgaard@odder.dk

Fælles Drift & Service
Tlf.: 87 80 36 63
E-mail: vejogpark@odder.dk

Øvrige

Odder Bibliotek
Tlf.: 87 80 35 50
E-mail: bibliotek@odder.dk

UdviklingOdder  
Tlf.: 87 80 40 50
E-mail: udvikling@odder.dk