Byråd

Borgmester
Uffe Jensen
Venstre (V)
uffe.jensen@odder.dk
Formand for Økonomiudvalget

1. viceborgmester
Niels Rosenberg
Det konservative Folkeparti (C)
niels.rosenberg@odder.dk 
Formand for Social- og Sundhedsudvalget
Medlem af Økonomiudvalget

Anne Bonefeld
Venstre (V)
anne.bonefeld@odder.dk
Formand for Børn-, Unge- og Kulturudvalget

Elvin J. Hansen
Socialdemokraterne (A)
elvin.hansen@odder.dk
Formand for Miljø- og Teknikudvalget
Medlem af Økonomiudvalget

2. viceborgmester
Lars Grønlund
Socialdemokraterne (A)
lars.groenlund@odder.dk
Medlem af Børn-, Unge- og Kulturudvalget og Social- og Sundhedsudvalget

Ole Lauth
Socialdemokraterne (A)
ole.lauth@odder.dk 
Medlem af Social- og Sundhedsudvalget og Beskæftigelsesudvalget

Lone Jakobi Sørensen
Socialdemokraterne (A)
lone.jakobi@odder.dk 
Medlem af Børn-, Unge- og Kulturudvalget, Beskæftigelsesudvalget og Økonomiudvalget

Kresten Bjerre
Radikale Venstre (B)
kresten.bjerre@odder.dk
Medlem af Børn-, Unge- og Kulturudvalget

Jakob Taul
Det konservative Folkeparti (C)
jakob.taul@odder.dk
Medlem af Børn-, Unge- og Kulturudvalget og Miljø- og Teknikudvalget

Marianne Hundebøll
Socialistisk Folkeparti (F)
marianne.hundeboell@odder.dk
Medlem af Børn-, Unge- og Kulturudvalget

Helle Jensen Møller
Socialistisk Folkeparti (F)
Helle jensen Møller
Medlem af Social- og Sundhedsudvalget og Beskæftigelsesudvalget

John Rosenhøj
Dansk Folkeparti (O)
john.rosenhoj@odder.dk
Medlem af Miljø- og Teknikudvalget, Social- og Sundhedsudvalget og Beskæftigelsesudvalget

Hanne Appel
Venstre (V
hanne.appel@odder.dk
Medlem af Børn-, Unge- og Kulturudvalget

Hans Hammann
Venstre (V)
hans.hammann@odder.dk
Medlem af Miljø- og Teknikudvalget

Mette Lund Klougart
Venstre (V)
mette.klougart@odder.dk
Medlem af Miljø- og Teknikudvalget

Bjarne Pedersen
Venstre (V)
bjarne.pedersen@odder.dk
Medlem af Økonomiudvalget, Social- og Sundhedsudvalget og Beskæftigelsesudvalget

Ole Lyngby Pedersen
Venstre (V)
ole.pedersen@odder.dk
Medlem af Miljø- og Teknikudvalget

Torben Sørensen
Venstre (V)
torben.sorensen@odder.dk
Medlem af Social- og Sundhedsudvalget og Beskæftigelsesudvalget

Ditte Marie Thejsen
Enhedslisten (Ø)
ditte.thejsen@odder.dk
Medlem af Miljø- og Teknikudvalget