Ledelse & Udvikling

Arbejdsopgaver:
Sekretariatsbetjening af byråd, udvalg og direktion - analyse, organisationsudvikling, planlægning, politikker, strategier, kommunikation, information, hjemmeside, intranet og HR.
Fælles funktioner, sekretariat for Hovedudvalget og Rådhusets Medudvalg..

Ansatte

Afdelingens e-mail

byraadsservice@odder.dk

Morten Møller

Sekretariatschef
Tlf.: 87 80 33 73
E-mail: morten.moller@odder.dk

Grethe Kaaberbøl Agger

Personalekonsulent
Tlf.: 87 80 33 05
E-mail: grethe.agger@odder.dk

Casper Overgaard Andersen

Udviklingskonsulent
Tlf.: 87 80 33 40
E-mail: casper.andersen@odder.dk

Betina Krogh Bille

IT-proceskonsulent
Tlf.: 87 80 40 40
E-mail: betina.bille@odder.dk

Rasmus Blicher

 

Kommunikationschef
Tlf.: 87 80 33 95
E-mail: Rasmus.blicher@odder.dk

Maria Bischoff Richter Christensen

Sekretariatsfunktion
Tlf.: 87 80 33 92
E-mail: maria.christensen@odder.dk

Lise Gammelby

Skoleudviklingskoordinator
Tlf.: 87 80 33 33
E-mail: lise.gammelby@odder.dk

Klaus Grabbert

 

Sundhedskoordinator
Tlf.: 51 38 61 62
E-mail: Klaus.grabbert@odder.dk

Martin Hauge

Udviklingskonsulent
Tlf. 30 84 34 18
E-mail: martin.hauge@odder.dk

Nanette Jakobsen 

Personalekonsulent
Tlf.: 87 80 33 13
E-mail: nanette.jakobsen@odder.dk

Mette Lunau Larsen

Udviklingskonsulent
Tlf.: 87 80 33 54
E-mail: mette.larsen@odder.dk

 

Malene Nørgård Jensen

HR-konsulent
Tlf.: 51386159
E-mail: malene.noergaard.jensen@odder.dk 

Tina Sloth Poulsen

Udviklingskonsulent
Tlf.: 30 84 34 09
E-mail: tina.poulsen@odder.dk 

Claus Buur Rasmussen

Webmaster
Tlf.: 87 80 33 09
E-mail: claus.buur@odder.dk

Allan Glintborg Rasmussen

Juridisk assistent
Tlf.: 30 84 34 67
E-mail: allan.rasmussen@odder.dk

Inger Rasmussen

Sekretariatsfunktion
Tlf.: 87 80 33 02
E-mail: inger.rasmussen@odder.dk

Ulla Salling

Arbejdsmiljø og HR
Tlf.: 87 80 40 10
E-mail: ulla.salling@odder.dk

Malene Lykke Scharling

Udviklingskonsulent
Tlf.: 30 84 34 02
E-mail: malene.lykke@odder.dk